Zirkonyum Diş Nedir?

Son yıllarda popülerliği gittikçe artan estetik diş operasyonları ilk başlarda daha çok ünlüler tarafından tercih edilmekteydi. Ancak, günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen diş estetiği yapan merkezler de taleple orantılı ölçüde yaygınlaşmıştır. Bu talebi karşılamak için yapılan gelişmeler sayesinde birçok yeni estetik diş uygulaması da kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Bu yöntemlerden biri olan zirkonyum diş uygulaması son derece etkili bir diş estetiği operasyonudur.zirkonyum diş yaptırma, zirkonyum diş sağlıklı mı, zirkonyum diş kullanımı

Uzmanlar tarafından bulunan ve geliştirilen zirkonyum maddesi porselen kaplama içeriklerine eklenerek son derece beyaz ve doğala en yakın görüntüye kavuşulmasını sağlamaktadır. Işık geçirgenliği özelliği sayesinde doğal dişe en yakın görünümü veren zirkonyum diş uygulaması basit bir operasyonla dişe uygulanabilmektedir. Bununla birlikte, zirkonyum diş uygulaması diğer porselen kaplamalara göre oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Bu özelliğiyle buluşundan itibaren yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca, zirkonyum diş diğer porselen kaplamalar gibi diş etinde sorun olduğunda diş eti ile dişin birleştiği yerde gölgelenme ve grilikler oluşturmaz. En çok tercih edilen kaplama uygulamalarından olan bu uygulamayla son derece doğal görünümlü ve beyaz dişlere kavuşmak mümkün olmaktadır.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Porselen kaplamalar arasında en sağlam ve doğal görünüme yakın olan zirkonyum diş yaptırmak için gereken ücret ise diğer porselen kaplamalara nazaran bir miktar daha fazladır. Bunun iki temel sebebi vardır. Birincisi, yeni bir uygulama olmasıdır. İkincisi ise çok daha kullanışlı, sağlam olması ve görüntü olarak da doğal dişe en yakın görüntüyü vermesidir. Bu özellikleri göz önüne alındığında, zirkonyum diş fiyatları oldukça uygun görünmektedir. Zirkonyum diş yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle alanında uzmanlaşmış bir diş hekimine başvurması gerekmektedir. Hekim seçiminin iyi yapılması, seçim yapılırken son derece titiz olunması vücudun ve yüzün en önemli parçası olan ağız ve diş sağlığı ve onların estetik görünümü açısından çok önemlidir. Alanında uzman ve güvenilir bir hekim seçildikten sonra ilk muayenede diş hekiminin kontrollerinden sonra zirkonyum diş uygulamasının yapılmasının uygun olup olmadığına karar verilir. Bu aşamada hekim talep ettiği ücreti de kişinin durumuna göre belirleyerek karşı tarafa bildirmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir