Yüz Germe Ameliyatı Teknikleri

Yüz ve boyun bölgelerinde yer alan kırışıklar, genel olarak yaşa bağlı olarak ortaya çıkarken, elbette ki yine cilt özelliklerine göre genç yaşlarda da kendini gösterebilmektedir. Bu kırışıklıkların en aza indirilebilmesi ve tamamen ortadan kaldırılabilmesi için bazı estetik operasyonlarının gerçekleştirilmesi gerekebilmektedir. Bu müdahaleler cerrahi operasyonlar kapsamında yer alırken, yine ameliyat işlemlerinden çekinen kişiler için enjekte yöntemi ile kolaylıkla uygulanabilmektedir. Sizlere bu yazımızda yüz germe ameliyatı uygulaması hakkında bazı detaylar vermek gerekirse, şunlardan bahsedebilmemiz mümkündür.yüz germe ameliyatı, yüz gerdirme operasyonları,  yüz gerdirme teknikleri

Ameliyat öncesinde dikkat edilmeli

Elbette ki cerrahi müdahale ile birlikte kırışıklıklar tamamen ortadan kaldırılacaksa dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Bunun yanı sıra estetik merkezinin seçimi de oldukça önemli olurken, sağlıklı sonuçlar alabilmek üzere en doğru seçimler yapmak gerekebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken bazı hususlar şunlardır.

  • Sağlık kontrollerinden geçmek gerekiyor
  • Eğer ki sağlığınız bu estetik işlemlerine uygunluk gösteriyorsa bu durumda estetik olmak gerekmektedir
  • Her hangi bir sağlık sorununuzun olması durumda bunu doktorlarınız ile paylaşmanız gerekiyor
  • İlaç kullanımları hakkında da doktorlar bilgilendirilmesi gerekirken, kanamayı artıran ilaçlarda yine ameliyat öncesi durdurulması gerekmektedir
  • Yine ameliyattan ortalama bir hafta öncesinde sigara ve alkol kullanımı da durdurulması gerekiyor

Ameliyat adımları hakkında

İlk olarak belirli testler laboratuvar ortamında gerçekleştirilmesi gerekiyor. Daha sonra ise anestezi işlemleri için hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Cerrahi müdahale esnasında bir takım sorunlar oluşmaması için anestezi işlemleri gerekmektedir. Sizler için en uygun anestezi yapılarak, ameliyat bölgesi için kesi açılmaktadır.

Ameliyat kesileri hakkında

Yine, yüz germe ameliyatı uygulaması için, ameliyat kesileri hakkında da şu bilgilere göz atılabilir.

  • Geleneksel yüz gerdirme işlemleri için, şakak bölgesinde ya da saç çizgisine kadar bazı kesiler açılmaktadır
  • Yine kulak etrafından kesiler devam edebilmektedir
  • Bu kısımda yer alan yağlar, şekillendirilerek, dağıtılabilmektedir
  • Yeniden yapılandırma işlemleri uygulanarak, yeniden kaplama yapılmaktadır. Daha sonra ise fazla deri atılarak, yaşlılık izlerinden kurtulabilmektedir.

Estetik merkezi seçimi

Cerrahi müdahale için estetik merkezi seçimi oldukça önemlidir. Çünkü işlemin gerçekleştirileceği mekânın hastane şartlarına uygun olması gerekmektedir. Böylelikle daha sağlıklı sonuçlar elde edebilmek mümkündür.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir