Tesettür elbiselerin diğer elbiselerden farkı nelerdir?

Tesettür giyim modelleri ile diğer elbise modelleri arasında pek fazla yoktur. Burada önemli olan tek fark sadece kullanılan modellerin tesettüre yakışacak ve tesettür kurallarına uygun olacak şekilde hazırlanmasıdır. Birçok elbise modeli mini etekli ya da askılı elbiseler içerebilmektedir. Ancak tesettürlü bayanların kullanabileceği elbise modellerinde bu tür modellere yer verilmez.

Hem Dini Görevinizi Yerine Getirin Hemde Güzel Olun

elbise modelleri, tesettür elbise

Bu tür modeller tunik olarak ya da tişörtle birlikte kullanılabilecek şekilde tasarlanmış ürünler içermektedir. Bunun gibi birçok farklı neden bulunabilmesine rağmen aradaki farklı zevklere de bağlı olabilmektedir. Tesettür elbiselerde genel olarak uzun etekli ve uzun kollu elbise modelleri tercih edilmektedir. Bu nedenle doğal olarak diğer elbiselerin fiyatları her bayanın alabileceği ölçülerde olabilirken tesettür kıyafetler normalden biraz daha pahalı olabilmektedir. Bunun yanı sıra tesettür için kullanılan modeller diğer elbise modelleri kadar dikkat çeken ve şık tasarımlar oluşturabilmektedir. Burada seçim tamamen zevklere ve beklentilere göre belirlenmektedir. Bunun dışında tesettür bir kıyafette tesettürün şartlarını yerine getirebilecek standartlar konulması gerekmektedir. Örneğin çok kısa ya da mahrem bölgeleri açıkta bırakan kıyafetleri bu tür ürünlerde göremezsiniz. Bunun dışında diğer elbise modelleri ile aynı kumaşları, aynı tasarımları ya da aynı markaları içerebilmektedir de. Birçok tesettür kıyafet açık bayanların da kullanabileceği modeller içerir.

elbise modelleri, tesettür elbise, tesettür elbise modelleri

Gerek günlük kıyafetlerinde gerekse abiye ya da elbise modellerinde tesettür modellerini kullanana açık bayanlar olabilmektedir. Ancak açık kıyafetler tesettürlü bayanlarca tercih edilmez. Tesettür elbise modellerinde kullanılan modellerde genellikle uzun etekli elbise modelleri yer almaktadır. Kullanılan tasarımlarda viskon, pamuklu ya da karışımlı kumaşlar yer alabilmektedir. Bunun yanı sıra iki parçalı takım görüntüsünde sunulan elbise modelleri de bulunmaktadır. Genellikle iş yaşamında bulunan ya da özel bir günde giyinmek isteyen bayanlar için bu tür şık tasarımlar kullanılabilmektedir. Bunun dışında modayı takip eden bayanlar için son derece şık tasarımlar yer almaktadır. Seçkin markalar hem tesettürü hem de kıyafeti yansıtacak modelleri ile farklı koleksiyonlar sunarken zevkli bayanlar için de ilgi çeken yeni tasarımlar sunulmuş olmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir