TESETTÜR ELBİSE HANGİ TAKILAR İLE TAMAMLANABİLİR

Tesettür elbise giyim
Tesettür elbise mantığının  altında sadelik ve dikkat çekmeme yatar. Bu yüzden baş örtülü bayanların abartıdan kaçınması gerekir. Bu aşırılıktan tüm takı ve kıyafet seçimlerinde uzak durmalılardır. Gayet sade bir şekilde de şık görünebilirler. Tesettür elbise giyim bir bayan kıyafet seçerken dikkatli davranmalıdır. Giydiği elbise üstüne yapışmamalıdır, elbette ki bu durum sadece bayanların olduğu ortamda abartıya kaçmayacak şekilde değişebilir. Giyilen elbise bir aksesuar ile tamamlanmak istenebilir. Burada önemli olan elbisenizle uyumlu olan baş örtünüzü ne şekilde bağladığınızdır. Eğer sıkarak arkadan bağladıysanız uzun kısa bir kolye takabilirsiniz.

Elbise ile örtülü gerdanınızda nazik bir kolyenin takılı olması hoş duracaktır. Onun dışında abartılı olmayacak şekilde yüzük de takabilirsiniz. Elbisenizin kolları bileklere kadar uzun ise tül bir eldiven ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Ya da elbisenin bilek kısmını sıktırtarak süs amaçlı düğme taktırabilirsiniz. Düğme renginin altın sarısı olması aksesuar görünümünde olmasını sağlayacaktır. Eğer baş örtünüzü geniş bağladıysanız, yani omuzlarınıza kadar açıksa, omuzlarınızdan iğneleyebilirsiniz. İğnelerden birini omuzlarınızdan birinizde broş ile tutturabilirsiniz. Şık bir broş takı konumunda duracaktır. Bu durumda iken kolye takmak hoş durmaz. Yine aynı şekilde yüzük takabilirsiniz. Baş örtünüz şal ise arkadan bağlayıp belinize doğru sarkıtabilir, bu şekilde kolye takabilirsiniz. Tesettür şal ile uzun bir kolye takmak hoş duracaktır. Tüm baş örtü bağlama çeşitlerinde kemer kullanabilirsiniz. Kemer belin yukarısında vücudunuzu sıkmayacak şekilde sadece aksesuar olarak bulunursa elbisenin de havasını bozmamış olursunuz. Eğer kemeriniz ile kol düğmeleriniz uyum içerisinde olursa güzel bir hava yakalamış olursunuz. Önemli olan sade bir şekilde şıklığı konuşturabilmektir.

Tesettür elbise giyim, tesettür elbise, tesettür şalTesettürlü bayanlar da çevrelerine elbette hoş görünmek isterler. Fakat bunu yaparken abartıya kaçmamaları gerekir. Makyaja ihtiyaç duyuyorlarsa hafif bir allık ve rimel kullanmaları yeterli olacaktır. Daha fazlası abartıya kaçacaktır. Tabi ki yine eğer kadınlar arasında olacaklarsa istedikleri makyajı yapabilirler. Aksesuar kullanırken abartıya kaçmamaları önemlidir. Çünkü o zaman tesettürün amacından sapmış olurlar. Tesettür elbise giyen bayanlar her zaman kendileriyle ve düşünceleriyle çelişmemek için seçimlerinde sadelikten yana olmalılardır

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir