Televizyonda Satılan Telefonlar Satın Alınır Mı?

Televizyonda satılan birçok ürün gibi buralarda satılan telefonlar da kalitesiz ürünlerdir. Bilinçsiz tüketiciyi kandırmak ve cebindeki parasını beş para etmez ürünlere vermesini sağlamak üzere bin bir türlü yalan dolan ile ürün tanıtımı yapılmaktadır. Özellikle de yerel kanal olarak yayın hayatına devam eden kanallar çin malı cep telefonlarını çok kaliteli ürünlermiş gibi gösterip bilinçli olmayan tüketiciyi ağına düşürmektedir. Normalde bilinçli bir tüketicinin 5 lira dahi vermeyeceği ürünler 100-150 liraya satılmaktadır.Televizyonda satılan telefonlar, çin malı telefonlar, televizyonda satılan çin malı telefonlar

Neden televizyonda satılan telefonlar alınmamalı?

Televizyonda satılan ürünler satın alınmamalı. Çünkü buralarda satılan ürünlerin hem sağlığa zararları oldukça fazladır hem de buralarda satılan ürünlerin kaliteye dair hiçbir iyi yanı yoktur. Alacağınız telefonun kendine ait hafızası dahi çoğu zaman bulunmamaktadır. 2017 yılında hala VGA kamerası bulunan ve tuş takımı ile çalışan telefon satın almak ister misiniz? İstemezsiniz. Ancak televizyonda sizlere dokunmatik telefon gösterip de vga kameralı tuşlu telefon gönderen üç kağıtçıların ağına reklamları sonucunda düşebilirsiniz. Sırf bu sebeplerden dahi televizyonda satılan telefonlardan uzak durmalısınız.

Televizyonda satılan telefonlar ne kadar dayanıklı?

Emin olun televizyonda satılan telefonlar sıradan bir ikinci el telefondan dahi dayanıksızdır. Bir defa üretildikleri malzeme bakımından kalitesiz ürünlerdir. Kalitesiz ürün olmaları sebebiyle pek dayanıklı oldukları söylenemez.

Sağlık açısından tehlikelidirler

Her ülke elektronik ürünleri denetlemekte ve sağlığa zararlı olmayacak şekilde çalışmasını şart koşmaktadır. Telefonların çalışma prensibi gereği radyasyon ve bazı diğer dalga boyu enerji yaydığını ele aldığımızda ülkeler telefonlar konusunda hassastır. Çünkü halkının daima yanında taşıyacağı telefonlar sağlık için tehdit oluşturduğunda ülkenin genel bütçesinden sağlık için yapılacak harcamalar artmaktadır. Hem halkının sağlığı hem de ülke ekonomisinin sağlığı için devletler telefonların belirli standartlarda olmasını isterler. Çinden getirilen ve televizyonda satılan bu ürünlerin ne yazık ki devlet tarafından istenen şartlara sahip olmadığı aşikardır. Sağlığınızı olumsuz etkileyecek olan bu cihazları lütfen sırf ucuz oldukları için satın alıp kullanmayın. Unutmayın siz satın almaya devam ettiğiniz sürede satanlar daha da fazlasını satmaya çalışacaklar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir