Tektaş Niye Pahalıdır?

Tektaş satın almak isteyenlerin aklına gelen ilk soru ‘’Tektaş neden pahalıdır?’’ sorusudur. Tektaşın pahalı olmasının tek bir sebebi değil birden fazla sebebi vardır. Tektaş, az bulunur olduğundan, zor işlenmesi sebebiyle, çok fazla ilgi görmesi sebebiyle pahalıdır. Az bulunan her şey gibi tektaş da bu sebeple pahalıdır. Az bulunması tektaşa daha fazla asalet ve gösteriş katmaktadır. Endamı ile parmaktaki asil duruşu bir araya geldiğinde alıcıların gözdesi halini alan tektaş doğal olarak değerinden daha fazla fiyatlara satılabilmektedir.tektaş ürünler neden pahalı, tektaşın fiyatı niye yüksek, tektaşın pahalı olmasının nedenleri

 Az bulunmasının yanı sıra tektaşın ince işçilik istemesi de fiyatını arttırmaktadır. İnce işçiliği ve işlenmesinin zor olması nedeniyle çok fazla sayıda üretimi olmayan tektaşlar diğer değerli maden ve takılara göre daha pahalıdır. Az bulunur olması, zor işlenmesinin ardından tektaşın fiyatını yükselten bir diğer unsurda tektaşa son yıllarda çok fazla değer verilmeye başlanmasıdır. En basit bir özel günden evlilik tekliflerine kadar geniş bir yelpazede satın alınmaya başlanan tektaşlar değerlerinin çok üzerinde fiyatlara satılmaya başlanmıştır.

Yukarıda saydığımız etkenlerin dışında tektaşın göze hoş gelmesi gibi diğer etkenlerde fiyatını arttırmaktadır. Tektaş; yüzük, küpe ya da kolye gibi farklı formlarda üretilmesine karşın tektaş denildiğinde akla ilk gelen şey şüphesiz ki yüzüktür. Ancak tektaş sadece yüzükten ibaret değildir. Bir bayanda tektaş yüzük nasıl ki güzel bir görünüm yaratıyorsa tektaş küpe ve kolye de aynı şekilde bir görünüm kaznadırmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir