Silikonların Nereye Yerleştirilmesi Gerekir?

Yerleştirmenin (“implantasyon”) yapılacağı bölgenin neresi olacağı ve buraya hangi bölgeden girilerek ulaşılacağı, hasta ve cerrahın karşılıklı müzakeresi sonucunda karara bağlanacak bir meseledir. Büyüklük ve hacim açısından belirginlik arz eden protezlerin göğüste tam olarak nereye implante edilecekleri konusunda işi uzman cerraha bırakmak en iyisidir çünkü bu sayede uzun süreli kullanım ve en az yan etki açığa çıkması sağlanmış olur.silikon takımı, göğüs silikonu takılması, göğüs silikonu nereye yerleştirilir

Takip edilen tekniğin özgüllüğüne bağlı olarak, kol altı ve göbek deliğinin yanı sıra, meme başının etrafında veyahut memenin alt tarafında bir iz kalması söz konusu olacaktır. En son veriler ışığında, silikon jöle içeriğine sahip olarak üretilmiş olan protezler ile yapılan girişimlerin büyük bir kesim için en sağlıklı sonucu verdiği fikrine ulaşılmıştır. Göğüste, aynı anda süt kanalları ve süt bezlerinin etrafını saran yağ katmanları yaşamaktadır ve göğsün özgün biçimini almasında bu tabakalar kocaman bir etki gücüne sahiptir.

  Alt bölümde ise, “pektoral göğüs kası” adı yer alır ki, protez ya bunun altına ya da üstüne yerleştirilecektir. İlaveten, “fasiya” adı verilen kas tabakasındaki zarın alt kısmından ya da “dual plan” ismindeki protezin bir bölümünün kasa bir bölümünün ise meme dokusunun altına yerleştirildiği teknikler de vardır. Her bir teknik kendinde ayrıcalıklara ve olumsuz niteliklere sahiptir ama doku bakımından fakir olan hastalar için en iyisi, protezin kasın tam altına yerleştirilmesidir.

  Kasların alt kısmında yer edinmiş olan protezlerin, türlü çeşitli kasların oynaması/hareketi nedeniyle kayması veya yerinden olması gibi bir sonuçla yüz yüze gelinebilir. Kas üstüne yerleştirilmiş olan protezlerin zamanla sertleşmesi ve dalgalı ve doğal olmayan bir görünümle sonuçlanması ihtimali de vardır ama doku bakımından vasat olan kişilerde en ideal tekniktir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir