Saç ekimi sonrası neler yapılır?

Saç ekiminde kullanılan fue saç ekimi sonrası, ekim yapılan alanda koyu siyah ve kırmızımsı renkte kabuklanmalar görülmektedir. Günde 1 kez yapılacak yıkama işlemiyle bu durum engellenebilmekte ve 7-10 gün içerisinde de kabuklar tamamen dökülmektedir. Yapılan saç ekim işleminden 15 gün sonra hastaların saç ekimi yaptırdığı anlaşılmamaktadır.saç ekimi sonrası, saç ekimi yapım sonrası, saç ekiminden sonra bakım yapımı

Saç ekimi sonrasında 15 gün-3 ay arasında ekilen saçlar dökülmeye başlamaktadır. Daha sonra ise 3 ay kadar saçların görünümünde bir değişiklik olmamaktadır. Yeni saçların çıkması için yaklaşık 6.ay civarında başlamaktadır. Daha sonra ise saçların tamamının çıkması için 9-12 aylık bir süre gerekmektedir.

Saç Ekiminden Sonra Herhangi Bir Yan Etki Riski Var mı?

Uygulanan fue saç ekimi sonrası sağlığın olumsuz etkileneceği herhangi bir yan etkiye bugüne kadar herhangi bir yayında rastlanmamıştır. Ancak yine de hastaların yapılan ekim işlemleri sonrasında kontrollerini aksatmaması, kendisine verilen ilaçları düzenli olarak kullanması ve yıkama işleminin doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Saç ekim işlemleri, ekim yapılan alan büyüklüğü ve hastaların saç dökülme sorunun devam edip etmemesi durumuna göre maksimum 4 seansa kadar uygulanabilmektedir.

Saç Ekiminin Başarılı Olması Neye Bağlıdır?

  • Saç hücrelerinin sağlık durumu
  • Donör saha ismi verilen alandaki saçların kalınlık ve sıklığı
  • Saç ekiminin yapılacağı bölgenin, nakil yapılacak olan hücreleri besleyebilme yeteneği
  • Saç ekim işlemi yapılacak alanın yüzölçümü
  • Saç ekimi için operasyonu gerçekleştirecek ekip ve doktor tecrübesi

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir