Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Saç ekimi Hakkında aklınıza takılan bütün sorulara yanıt vermeye çalıştıgımız portalımızda muhakak ki hazırlıgımız yazıların dışında görüş öneri ves orularınız olacaktır.Türkiye saç ekimi merkezi olarak her türlü sorularınızı yanıtlamak için birim oluşturdur.Sorularınız en geç bir kaç saat içinde yanıtlanacaktır.

Saç ekimi ensenizin akra kısmında yer alan kökleri daha sağlan ve dökülme olasılıgı en az olan bölgeden alınan köklerle yapılmalıdır.buradan alınan mikro grefler tek tek ayrılarak işleme hazırlanır. bölgenin büyüklüğüne ve ekilecek kıl köklerinin sayısına göre işlem 6-8 saat sürebilir. Saç ekiminde fut ve fue olmak üzere iki yöntemden biri kullanılmaktadır. Her iki işlemde lokal anesteziyle yapılır ve kesinlikle ağrı duyulmaz. Ekim yapılacak alandaki saçlar kazınır.Alınan kıl kökleri özel bir mikroskop yardımıyla birli ikili üçlü gruplara ayrılır. Ekilen saçlar 3-5 ay arası uzamaya başlar ve tekrar dökülmez.Saç ekimi 4 kişilik bir ekip tarafından ve steril bir ortamda yapılmalıdır.Bu esnadaki uygulama mikrocerrahidir. Doğallığı sağlamanın bir yoluda ekilen saçların kendi saçlarınızla aynı yönde olmasıdır.Saç ekimi saçları dökülme aşamasını tamamlamış ve bazı sağlık sorunları olmayan herkese uygulanabilir. Kesin ve kalıcı bir yöntemdir en önemli unsur iyi bir klinik ve uzman ekiptir.

Saç Ekimi Yaptıran Ünlüler
Saç ekimi yaptıran ünlü oyuncu Yıldırım Öcek de saç ektirdi. Saçları da gerçekten uzadıktan sonra güzel göründü. Ektirdikten sonra daha doğrusu. Ama yani unutmak mümkün değil. Her aynaya baktığımda kendi kendime oh ne güzel yapmışım, iyi ki de yaptırmışım bunu diyorum. Çünkü eski halimi çok iyi hatırlıyorum. Sizde de vardır onun resimleri zaten. İyi ki de ektirmişim diyorum. Çok doğal görünüyor değil mi? Aslında hani gözümüzle görmesek pek inanmayız bu kadar doğal görüneceğine. Kimse inanmıyor zaten. Gerçekten saç ektirme mi senin saçların diyorlar. Çok yakından da bakıyoruz ama ektirme olduğu anlaşılmıyor.
Günümüzde birçok ünlü saç ekimi yöntemiyle görünümünü canlandırmaktadır. ünlüler farklı roller ve görünümlere büründükleri için bizlerin ekran karşısında bunu fark etmemiz biraz zor oluyor dogal olarak. Sean Penn,Nick Lachey, Tommy Lee Jones ,Wade Boggs,Barry Williams, Sylvester Stallone, Kevin James, Billy Bob gibi pek çok ünlü saç ekimi yaptırmıştır. ünlüler kariyerlerini işlerini iyi yapmaları kadar görüntülerine de bopçludurlar daima bakımlı olmak zorundalar.Güzel görünmede yüzümüze yaşımıza yakışan saçlara sahip olmanın yeri çok büyüktür.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir