OTEL KAPI KİLİDİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Birçok kimse ev ve iş yerlerinin güvenliğini sağlamakta, buralara giriş çıkış yapan kişileri takip etmekte zorlanırken yüzlerce kişiyi barındıran otellerde kapıları ve giriş çıkış yapanları takip etmek elbette çok daha zor olacaktır. Özellikle klasik tipteki anahtarlı kilitlerin kullanıldığı düşünülürse güvenlik ve takip problemleri daha fazla olacaktır. Bu nedenle otel kapı kilitlerinde daha farklı sistemler üretilmesi bir zorunluluk halini almıştır.otel kapı kilidi, otel kapı kilidi çeşitleri, otel kapı kilitleri

En klasik kilit açma yöntemi anahtarlardır fakat otellerde anahtar kullanımı hem pek güvenli değil hem de çok pratik değildir. Anahtarın kaybolma ihtimali vardır ve kaybolduğunda diğer kilit sistemlerine göre yapılması gereken işler daha zordur. Bundan başka anahtarlı kilitlerde giriş çıkışlar kontrol edilememekte kayıt altına alınamamaktadır. Bu nedenlerden dolayı otel kapı kilidi olarak elektronik kilitler tercih edilmektedir. Bu kilitlerde giriş yapabilmek için kartlar veya parmak izi kullanılmaktadır. Parmak izi gibi bireysel özelliklerin kullanılmasıysa güvenliği bir kat daha arttırmaktadır. Bu kilitler yaklaşık 3000’e kadar farklı kişiyi ayırt edebilmektedir. Ayrıca kapıya tetik verilecek olan süre de kilit üzerinden veya bağlantı kurulan program aracılığıyla ayarlanabilmektedir.

Görüldüğü gibi otellerde ve bunun gibi birçok kapısı bulunan ve giriş çıkışın tek tek kontrol edilmesinin zor olduğu yerlerde elektronik otel kapı kilidi en yaygın ve en güvenilir seçeneklerdendir. Güvenliğinin yanında kolay monte edilebilmesi ve gerektiğinde tamirinin de kolay yapılabilmesi nedeniyle oldukça kullanışlıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir