Ortodonti Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekler

Diş yapısının doğuştan veya iler ki zamanlardan meydana gelerek bozuk ya da kötü gözükmesi durumudur. Bu durum tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Eğer tedavi edilmezse zaman ile daha kötü bir hal alması muhtemel bir durumdur açıkçası. Ortodonti Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekler konusundan devam edecek olursak ortodonti tedavisi dişlerinizdeki çarpıklıkları düzelterek diş çene uyumluluğunuzu normal hale getirir. Ortodonti bozukluklarının nedenleri arasında kalıtsal durumlar söz konusu olsa da çevresel faktörlerin rolü de oldukça fazladır.ortodonti tedavisi nasıl yapılır, ortodonti nedir, ortodontinin ilgi alanı

Küçük yaşlarda tedavi olmayan kişiler iler ki zamanlarda tedavi olmak isterlerse uygun ortodonti doktoruna giderek tedavilerini olabilirler. Fakat küçük yaşlarda ve diş bozukluğu çok fazla ilerlemeden tedavi edilmesi ortodonti doktorlarının önerdikleri arasında yer almaktadır. Ortodonti Tedavisi genellikle 6 ila 8 yaşları arasında çoğunlukla yapılmaktadır. Ama süt dişlerinin çıkmasının ardından yeni dişlerin bitmesi üzerine diş çene durumu ortaya çıkmaktadır. Bu süre zarfından herhangi bir olası durum söz konusu olduğu zaman hemen düzeltilmesi için ortodonti doktoruna başvurmak gerekmektedir.

Ortodonti doktoru çocukların küçük yaşta çene gelişimi içinde doğru tedaviyi uygulayarak çene ve diş bozukluğunun ileri gitmeden önlenmesini de sağlayabilir. Genellikle dişlerin tamamen çıkması üzerine altı yedi yaşlarında uygulanan bu tedavi doktorların uygun görmesi üzerine de 10 ile 12 yaşları arasında da yapılabilir. Ortodonti tedavisi yaklaşık 1.5 ila 2 yıl arasında sürmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir