Ofiste Kadın, Nasıl Şık Ve Dikkat Çekici Olur?

Kadınların her zamanki şıklığı ofis ile işyerlerinde de sürüyor. İş yerindeki konumu, yaptığı iş çeşidine göre kıyafet tarzını belirlemelidir. Özellikle önlük ya da herhangi bir üniforma giyilmesi gerekiyorsa bu iş kıyafetinin her zaman temiz ve ütülü olması gerekmektedir. Önlüğün yaka kısmından alt eteklerinden ve ya kol maşalarından kıyafetinin mükemmel görüneceğini düşünerek buna uygun kıyafet tercih edilmesi gerekmektedir. Önlüğün rengine uyumlu kıyafet tercihi yapılmalı, ayakkabı ve çoraplarla ne kadar şık bir kadın olduğunu belli edebilir.çekici bir bayan olma, iş yerinde çekici olma, çekici görünmek için yapılması gerekenler

Resmi Kıyafetli İş Ortamlarında
Kariyerinin ve özellikle iş ortamının durumuna göre resmi kıyafet giyilmesi gereken bir iş yerinde kadın her zaman şık olmaya başarmanız mümkündür. Takım elbise şeklinde kombinleri ustaca kullandığında oldukça zarif bir görünüm elde etmek mümkündür. Ceket modelleri beli ortaya çıkartan, kesimi bedene uygun şekilde seçilmiş bir ceket oldukça kadınsı duracaktır. İçe giyilen gömleklerin ceket rengiyle uyumlu, kontrast olması tercihe bağlıdır. İnce bir gömlek, açık renklerin kullanımı karşıdaki insanlara oldukça güven vericidir. Saç modellerini buna uygun şekilde belirleyen kadınların ofisin en şık kadını olduğu muhakkaktır. Kimi zaman kalem etek, mini veya derin yırtmaçlı uzun bir etekle oldukça şık görünmek mümkündür. Kalem eteklerin kullanımı özellikle o günkü ceket seçimiyle bağlantılı olmasına dikkat ediniz. Ceketi çıkartma olanağı varsa uzun etek tercih edilmelidir. Ancak ceket altında uzun etek güzel görünmeyecektir.

Serbest Kıyafet Uygulaması
Çalışılan kuruluşun kıyafet serbestliği seçenekleri arttırmaktadır. Ancak kadınlar için en zoru da budur. Serbest kıyafetle de kadınsı ve şık bir görünüm elde edilebilir. Öncelikle kıyafetler her zaman temiz olmalıdır. Tercih edeceğiniz renklerin ten ile yüz rengine uygunluğuna dikkat etmenizde oldukça önemlidir. Dağınık, aşırı dekolte, aşırı kapalı tercih edilmemelidir. Zira iş ortaya çıkmalıdır. Kuruluş içerisinde aşırılık iş yapılmadığını dikkatin başka şeylere yöneldiğini gösterir. Bu durumlar genel olarak güvensiz bir ortam oluşturur.  Şık bir pantolon, üzerine mevsime göre seçilmiş bir kazak ve uyumlu bir kolye oldukça şık bir iş kadını görünümü kazandırmaktadır. Çok rahat bir topuklu ayakkabıyla işinin ehli bir kadın olduğu belirtecektir. Rahat ve kullanışlı bir boyda etek, üzerine bele de oturan bir gömlek de şıklık yarışında doğru renk seçimiyle öne çıkartan seçimlerdendir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir