Mortgage ile ev kredisi almak

Ev kredisi alacak olan kişiler bir normal kredi alırlar bir de mortgage. Mortgage ile kredi almak için bankalar ile bu konuda çalışmanız gerekecektir. Sizlere mortgage ile kredi almanın koşullarını ve örneklerini anlatalım;

– Konut kredisi çektiğiniz de bir bankadan vade oranı 3 – 5 yıl arasında olurken Mortgage ile ev aldığınız da vade oranınız 16 – 20 yıl kadar uzamaktadır. Kimi zaman da bu yıl oranları 30 a kadar ulaşmaktadır.

– Bu sistemde her ne kadar sabit faiz oranlarından yararlanma şansınız olsa da değişken faiz oranlarından da yararlanma şansınız vardır.Mortgage ile ev nasıl alınır, kredi ile ev satın alma, ev satın alırken krediye nasıl başvurulur

– Ayrıca daha sonradan kredi faizleri çok yükselir ise bu sistem sizi koruyacaktır.

– Ayrıca bu sistem de sizlerin imzaladıkları sözleşmeleri elinde bulunduran kişiler sizden alacakları hakkı başkasına devredebilir.

– Ayrıca konut kredisi alırken son zamanlarda oldukça fazla ipotek ve benzeri işlemler istenir iken bu sistem de sadece sizden aylık gelir belgeniz istenecektir.

– Ayrıca bu sistemde kredi aldıktan sonra eğer ki daha sonradan kredi alacak iseniz sizlere çok yararlı olan kredi koşulları ile bu sistemden tekrar faydalanabilirsiniz. Kredi çekerken en fazla dikkat edilen unsur ise vade süresidir. Vade süresinin çok fazla olması tüketiciyi memnun ederken bazılarını ise memnun etmemektedir. Kredi vade süresi ne kadar çok uzar ise o kadar çok faiz binecektir. Kredi süresinin çok uzaması demek ödeyeceğiniz miktarın çok fazla olacağı anlamına gelmektedir. Kredi çekerken vade oranı dışında bir de sabit oranlar çok önemlidir. Değişken oranlar ile aylık ödeyeceğiniz miktarı sizler kendiniz belirleme hakkında sahipsiniz. Aylık gelir tutarınızın fazla olması durumunda konut kredisi alırken sizden bir de ipotek ve ya bir kefil isterler. Ancak bu sistem de sadece aylık gelirinizi belgelemeniz durumunda kısa süre içinde kredi çekmek şansınız vardır. Kredi çekerken oldukça fazla bu durum göz önüne alınmaktadır. Konut kredisi yerine Mortgage kredisinden faydalanmak oldukça iyi bir durum olabilir. Çok uzun vade süreleri isteyen insanlar için çok iyi bir fırsattır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir