Meme Büyütme Operasyonu

Göğüs ölçülerinden memnun olmayan bayanlar, estetik merkezlerine ve diğer sağlık kuruluşlarına başvurularda bulunurken, genel olarak küçük ölçülere sahip bayanlar bu hizmetlerden almaktadır. Eğer ki sizlerde meme büyütme tedavisi hakkında bazı bilgiler almak istiyorsanız, şu bilgilere göz atabilmeniz mümkün olacaktır.meme büyütme operasyonu, meme büyütme işlemi, meme büyütme ameliyatı

Dolgu malzemesi kullanarak büyütme

Eğer ki ameliyat işlemlerinden uzak durmak istiyorsanız, hiçbir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan, dolgu malzemesi kullanılarak da göğüsler hacim kazandırılabilmektedir. Bu işlemlerde genel olarak hyalüronik asit uygulaması gerçekleştirilirken, etkileri uzun süreli olmamaktadır. Kalıcı yöntemler için ise silikon protezler tercih ediliyor.

Silikon protez çeşitleri

                Yine, meme büyütme tedavisi için kullanılan silikon protez çeşitleri ise şöyledir.

  • Yuvarlak göğüs modeli
  • Damla yuvarlak göğüs modeli

Her ne kadar iki çeşit göğüs silikon protez modeli olsa da, gerçek modele daha uygun olan damla yuvarlak en çok tercih edilenler arasında. Bu protez, dikey çapı yatay çaptan daha uzun olarak tasarlanırken, aşağı doğru uzun görünmektedir. Oldukça güzel ve şık duran bu göğüs modelinin yanı sıra yuvarlak tasarıma sahip silikonda kullanıcılar tarafından tercih edilebilir.

Ameliyat nasıl yapılıyor?

Uzun vadeli ve sürekli kullanımlar için tercih edilen silikon protezler, cerrahi müdahale kapsamında uygulanmaktadır. Elbette ki genel uyuşturma, kesinler, protez yerleştirme ve dikiş gibi aşamaları bulunuyor. Her ne kadar kesik ve dikiş izleri bulunsa da, bu izler zamanla kaybolarak, normal bir görünüm haline gelmektedir.

Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenler

Elbette ki bu müdahaleler cerrahi müdahale olmasından dolayı, bazı testler ve tahlillerin yapılması daha sağlıklı sonuçları elde etmenizde sizlere yardımcı olacaktır.

Kullanılan ilaçlar, ameliyat öncesinden doktorunuz ile görüşülmelidir. Eğer ki doktor uygun görüyorsa devam edilmelidir. Aksi taktirde ilaç kullanımları durdurulması gerekebilir.

Göğüs röntgeni işlem öncesi ve sonrası çektirilerek, ilerleyen dönemlerde olası sorunlar için doktorunuz ile görüşebilir halde olması oldukça önemlidir.

Ameliyat öncesi yine alkol ve sigara kullanımı da sağlıklı bir işlem için önemli olurken, bunun yanı sıra kan akışını hızlandıran, kanamayı artıran ilaçlardan da uzak durmak gerekiyor. Bunların en başında aspirin gelirken, yine bu tür diğer ilaçlarda kullanılmaması gerekiyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir