Leke Kremlerinin Etkisi

Cildimizin savunmasız bulunduğu mevsim geçişlerinde, yoğun güneş ışınları altında kaldığı yaz aylarında ya da genel itibarla kapalı mekânlarda yaşarken birden yoğun güneş ışığına maruz kalınması halinde cilt deforme olacaktır. Bu da leke, çil, akne ve buna bağlı izlere neden olur. Hamilelik ile birlikte değişen metabolizma ve kişinin kullanmakta olduğu hormon düzenleyici haplar da cilt lekelerine sebep olmaktadır.

Bu gibi durumlarda başvurulan doğal yöntemler kalıcı çözümler üretemeyebilir. Sorun çözümü için başvurulan bir diğer yöntem de leke giderici kremler kullanmaktır.leke kremlerinin etkileri, leke kremlerinin faydaları, leke kremleri nasıl etki eder

Leke kremlerinin etkisi doğru kullanıldığında son derece kalıcıdır. Önemli olan talimatlara uygun olarak kullanmaktır. Ve tabi içeriklerine dikkat ederek uygun kremi seçmektir. Peki, bu kadar adı anılan leke kremlerinin etkisi ciltte ne gibi değişimler sağlıyor?

Leke kremleri, içerdikleri C vitamini sayesinde kolojen üretimini de destekler ve cildi hem esnetir hem de lekelerin tedavisi ne katkı sağlarlar. Ten rengini açmak ve cildin renk tonunu düzenlemek amacıyla kullanıldıklarında da etkili olan kremler,  bunu içerdikleri papatya,  atkestanesi, su teresi özü ile zarar vermeden sağlarlar.

Aynı zamanda leke kremlerinin etkisi cildin güneş ışınlarına maruz kalması sonucu oluşan lekelerin ortadan kalkmasını da sağlayabiliyor. Düzenli kullanım sonrasında çillerin azalmasını ya da daha az yoğun olanların ortadan kalkmasını sağlıyor. Leke kremleri renk açıcı etki de oluşturuyor.  Cilt yapısının sebep olduğu ton bozukluklarının dengelenmesinde de etkili olan leke kremleri aşırı yağlanma ve yine yapısal tetikleyiciler nedeniyle oluşan akneler içinde etkili olabiliyor. Bu etkilerin toplamında da kullanıcı daha sağlıklı, daha esnek, daha dengeli  ve genç bir cilt görüntüsüne kavuşmuş oluyor.

   Ancak eğer içeriğe ve yan etkileri ile ilgili uyarılara dikkat etmezsek maalesef sayılan tüm bu olumlu etkiler ortadan kalktığı gibi istenmeyen etkiler de ortaya çıkabiliyor. Özellikle cıva içeren ürünler zaman içinde zehirlenmeye ve birçok ciddi rahatsızlıklara neden olabiliyor. Bundan korunmak için de güvenilir markaları tercih etmemiz ve piyasanın çok altında olan ürünlerden uzak durmamız öneriliyor.  Özellikle içerik bilgisinde cıva için kullanılan mercurouschloride,  calomel, mercuric, mercurio, mercury adlandırmaları bulunan ürünleri kullanmamak gerekiyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir