Kırışıklık Giderici Kremler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlerleyen yaşla birlikte cilt hücrelerimizin yenilenmesi yavaşladığı için cildimiz esnekliğini kaybeder. Yüz mimiklerimizi kullanmamız sonucu cildimiz katlanır ve bu katlanan bölgelerde kalıcı çizgiler yer almaya başlar. Böylece yaşlılık belirtisi olan kırışıklıklarla istemesek de tanışmış oluruz. Bazılarının yaşı çok fazla olmasına rağmen yüzlerinde fazla kırışıklık yoktur; bazılarının da yaşı genç olmasına rağmen dikkat çeken kırışıklıkları bulunur. Günümüzde de maalesef kırışıklık belirtileri yirmili yaşlarda başlamaktadır. Nedenleri de bize zarar veren şeylerin ortak nedenlerinden olup her yerde karşımıza çıkarlar; hava kirliliği, nem, düzensiz ve sağlıksız beslenme, alkol, sigara kullanımı, zararlı güneş ışınları, kalitesiz makyaj ürünleri kullanma, cildi temizlemeye önem vermeme. Sonuç; cildin erken yaşlanması ve beraberinde kırışıklıklar. Kırışıklıklar göz çevresi, alın ve boyun da daha kolay ortaya çıkar ve zamanla derinleşmeye başlar.kırışık giderici krem, kırışık karşıtı kremler, kırışık kremlerinin etkileri

Günümüzde kırışıklık giderici hakkında çeşitli çözüm yöntemleri bulunuyor. Kırışıklık giderici ya da geciktirici kremler, maskeler, yağlar, bitkisel ve kimyasal peelingler, lazer tedavisi, uygulanan masajlar, yüz germe ameliyatları botokslar. Hepsi denenen ve iyi sonuç alınan yöntemler arasında. Herkesin bütçesi krem ya da diğer yöntemler için uygun olmayabilir. Bu gibi durumlarda da uzmanların televizyon programlarında tarifini verdiği bitkisel kürleri, maskeleri, evde yapılabilecek kremleri kullanabiliriz.  Sağlıklı beslenmek ve yeterli miktarda su içmek kırışıklıkları geciktirmede önemli bir noktadır.

Unutmamız gereken noktalardan biri kırışıklık giderici kremler, serumlar kırışıklıkları giderse de durduramaz; yani kırışıklık gidericiler ömür boyu kesilmeden kullanılması gerekir. Kırışıklık giderici hakkında var olan çözüm yöntemleri dışında sayacaklarımıza dikkat ettiğimiz takdirde de kırışıkları önlemiş oluruz. Güneş ışınlarına karşı koruyucu krem sürüp dışarı çıktığımızda, her gece yatmadan önce yüzümüzü temizleyip nemlendirdiğimizde ve bir bardak su içtiğimizde, makyaj ürünlerini altı aydan fazla kullanmadığımızda, E, C vitaminlerinin ve çinko, selenyum minerallerinin bulunduğu gıdaları tüketmeye özen gösterdiğimizde, meyve tükettiğimizde, portakal, kavun, ıspanak, domates, kuru üzüm, yumurta gibi ciltte yaşlanmayı önleyen besinleri tükettiğimizde, uyurken düşük yastık kullandığımızda veya hiç kullanmadığımızda kırışıklıklara karşı savaş açıp tüm zırhlarımızı da kuşanmış oluruz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir