Karın Germe Teknikleri

Karın germe ameliyatları bu bölgede meydana gelen sarkma, gevşeme, çatlaklar ve izlerin giderilmesi için tercih edilen estetik bir uygulamadır. Ülkemizde bu operasyonlar için genellikle genel anestezi uygulaması tercih edilmektedir. Ancak bazı cerrahlar sedasyon anestezisi ya da lokal anestezi uygulamasına da tercih edebilmektedir. Her anestezi uygulamasında da ameliyat sırasında ağlı duyulmamaktadır.karın germe tekniği, karın germe operasyonu, karın germe işlemi

Ameliyat Süresi

Klasik karın germe ameliyatları yapılan işlemin büyüklüğüne bağlı olarak 2-3 saat arasında değişmektedir. Mini karın germe operasyonları ise 1-2 saat kadar sürmektedir. Yapılan ameliyatta uygulanacak karın germe teknikleri hastaların karın bölgesinin durumuna, problemlerin yayıldığı alanın büyüklüğüne ve hastanın isteklerine göre belirlenmektedir.

Uygulanan Teknikler

Karın estetiği için uygulanan karın germe teknikleri tam karın germe olarak da bilinen klasik karın germe ve mini karın germe teknikleridir.

  • Klasik karın germe operasyonlarında genellikle estetik cerrahlar bir kalça kemiğinden diğerine ulaşmakta olan kasık üstü kesi uygulamasıyla girişimlere başlamaktadır. Bu kesi uzatılmış sezaryen kesisi olarak değerlendirilebilir. Göbek deliği, bu bölge çevresine yapılan kesilerle birlikte serbestleştirilerek arada kalan fazlalıklar, deri ve deri altı yağ dokusu tamamen çıkarılır. Daha sonra karın duvarı ve kaslardaki gevşeklikler için uygulanan dikişlerle sıkılaştırma sağlanmakta ve bel inceltilmektedir. Ardından göbek deliği üzerinde bulunan deri ve deri altı dokular kaburgalara kadar altındaki yapılardan ayrılarak daha yapılan kasık üstü kesiyle birleştirilir. Bu uygulama sırasında göbek deliği korunur ancak yeri değiştirilir. Ameliyat sırasında kan ya da vücut sıvı birikimlerini önlemek amacıyla drenler yerleştirilir ve tüm kesiler dikilerek pansuman uygulamasından sonra ameliyat bitirilir.
  • Mini karın germe ameliyatlarında ise yine kasık üstünde bir kesi uygulaması yapılır. Ancak bu kesi daha küçük bir boyuttadır. Bu uygulamada bütün işlem kasık üstü ve göbek arasındadır. Ayrıca bu uygulamada göbek deliğine dokunulmaz. Ancak karın bölgesinin gerginleştirilmesi ve dikişlerin atılmasıyla birlikte göbek deliği kısmen aşağıya çekilmiş bir görünüme sahip olur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir