Hint Yağı ve Zeytin Yağı İle Saç Bakımı Yapımı

Normal saçlar için önerilen Hint yağı saç bakım maskesi ile sizde saçlarınızın çok daha parlak ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Evinizde düzenli olarak saç bakım maskeleri uygulamanız halinde kısa bir süre içinde çok etkili sonuçlar elde edebilir ve saç sağlığınızı güçlendirebilirsiniz. Parlak ve canlı saçlar için tavsiye edilen Hint yağı saç bakım maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı çok kolaydır.hint yağı ile saç bakımı, zeytin yağı ile saç bakımı, saç bakımı yapımı

Gereken Malzemeler

2 çorba kaşığı saf alkol

2 adet çiğ yumurta sarısı

2 çorba kaşığı Hint yağı

Maskenin Uygulanışı

Öncelikle tüm malzemeleri bir kap içerisinde güzelce araştırmalısınız. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı saçınıza masaj yaparak sürmelisiniz. Karışımı sürdükten sonra yaklaşık olarak yarım saat kadar beklemeli ve Hint yağı saç bakım maskesinin cildinize nüfus etmesi için gerekli vakti vermelisiniz. Yarım saatin sonunda karışımı saçlarınızdan ılık su kullanarak çıkarabilir ve evde doğal saç bakımınızı noktalayabilirsiniz. En etkili saç bakım maskeleri içinde yer alan Hint yağı saç bakım maskesi Sizinde en gözde saç maskeleriniz arasına girebilir etkilediği ile beğeni kazanan ve kadınların güzellik sırları arasında giren Hint yağı saç bakım maskesi sayesinde ışıldayan saçlara kavuşabilirsiniz saçlarınıza sağlık ve canlılık katmak için bu harika saç maskesini denemek sizin elinizde

Evde doğal yollarla saç bakımını yapmayı isteyen çok sayıda kadın bulunuyor. Sizde evinizde kendi hazırladığınız saç maskeleriyle saç bakımınızı gerçekleştirmek istiyorsanız zeytinyağı maskesi gibi harika etkilere sahip saç maskelerinden yararlanmayı seçeneklerini arasına eklemelisiniz. Kuru saçlar için olan zeytinyağı maskesi ile saçlarınızı besleyebilir ve saç kuruluğuna son verme şansını elde edebilirsiniz. Nemlendirici ve besleyici özelliği ile en iyi saç bakım maskeleri arasında yer alan zeytinyağı maskesi sizin de vazgeçilmez maskeleriniz arasına girebilir.Bu harika tarifi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzeme ise yarım çay bardağı zeytinyağı.

Zeytinyağı Maskesinin Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yapmanız gereken zeytinyağını kısık ateşte ısıtmak ve sonrasında saç derinize masaj yaparak uygulamak. 1 ya da bir 1,5 kadar bekledikten sonra sizde ılık su ile saçlarınızı durulayın. Durulama işleminin ardından şampuan ile saçlarınızı yıkayabilir ve saç bakımınızı sona erdirebilirsiniz. isteyenler zeytinyağı maskesini ısıtmadan da tatbik edebilirler. Bu mükemmel saç bakım maskesi haftada bir veya iki kez uygulanabilmektedir.

Sağlıklı ve ışıldayan saçlara sahip olunmasında önemli bir rol üstlenen zeytinyağı maskesi kuru saçlar için ideal bir saç maskesidir. Evinizde sizde bu saç maskesini hiç zorlanmadan hazırlayabilir ve saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir