Hangi Vitaminler Kaşa İyi Gelir?

Kaşlarınız zamanla renkleri açılmaya, dökülmeye ve aralarında oluşan aralıklar sebebi ile güzel görünmeye başlar. Bu sorunların yanında hiç fark edilemeyen kaşlarınız soluk ve cansız kalacaktır. Kıl diplerinde tıkanmalar olması kıl köklerinin çıkmasını engelleyerek dökülmelerine neden olmaktadır. Deri üzerindeki gözeneklerin tıkanması olarak diyebileceğimiz kılların çıkması sizin beslemeniz, kullandığınız ürünler ya da ırsi olabilecek sonuçlar ile gösterilebilir. Doğuştan var olan kaşlarınız ne kadar gür olursa olsun yanlış ürünler kullandığınızda size küsebilir. Genç yaşlarda makyaj ürünlerini kalitesiz oluşu ile kaşlarınızı boyadığınız renklerin kaşın çıkma dengesine etki etmesi korumasız olan kaşlarınızı tüketebilecek kadar etkilidir. Uzmanların önerilerinden yola çıkarak alacağınız kaş bakım serumu içeriği kaybetmeye başladığınız kaş formunuz tekrar yerine getirecektir.kaşa iyi gelen vitaminler, kaş bakım serumu içeriği, kaş serumlarının içeriği

Kaş bakım serumu içeriği keratin ve E vitamini takviyeli olan ürünler ile oluşturulmaktadır. Yalnız kimyasal ürünler de satılan her bakım ürünü içinde yer alacaktır. Bunu da dikkate almanız gerekir. E vitamini kıl üreten deriyi güçlendirmek ve parlaklık sağlayabilmek için gereklidir. Keratin ise kıl diplerinde canlanmayı hedefleyecek olan kan akışında etkili olacaktır. Vücudunuzda kan akışı herhangi bir bölgenizde yavaşladığında bu bölgeniz hali ile üretimi ve büyümeyi durduracaktır. Kaşlarımız her ne kadar deri dışında vücutla ilgili gibi görünmese de ihtiyacı olan büyüme kaynağını yine deriye geçen vitamin ve yağlardan almaktadır. Sürekli dökülen kaşlarınız yerine yenilerinin geldiğiniz anlamak çok da zor değil. Parlak ve uzun kaşlarınız her zaman bu neticeyi yansıtacaktır.

Kaş bakım serumu içeriği yan etkileri olabilecek yönleri ile de kullanıcıları tedirgin etmektedir. Fazla kullanıldığında kaşlarda aşırı tepkiye yol açabileceğinden sadece gösterilen ölçülerde ve zamanında kullanılmalıdır. C vitamini, riboflavin, biotin içeriği olması gereken ürünler aynı zamanda A,D,E,K, vitaminlerini de içermelidir. Özellikle E vitamini içeriğinin fazla olması sizin için artı kullanım olacaktır. Kaşlarınız bu vitaminleri alırken yağ yönünden de alttaki deriyi besleyebilecek olan serumların kullanımı daha sağlıklı olacaktır. Kaşlarımız kalın kökler ile deriye tutunmaktadır. İnce ve geniş bir köke sahip olan kaşlarımız deri altından istediği enerjiyi alması gerekir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir