Hangi Bölgelerde Epilasyon Yapılabilir?

Estetik görünümün en önemli unsuru kıllardır. Diğer tüm kusurlar profesyonel bir makyajla düzeltilebilir, ancak kılları makyajla veya farklı bir şeyle ortadan kaldırmak mümkün değildir. Özellikle bir bayan için çenesindeki kıllar, bıyık veya yüzü kaplayan kıllar tüm güzelliği gölgeleyen olumsuz unsurlardır. Bu yüzden bayanlar için epilasyon yaptırma erkeklere göre bir tık daha önemli ve önceliklidir diyebiliriz. Epilasyon yapılan bölgeler pürüzsüz ve tertemiz görünümü ile uzun süredir sizi gölgeleyen ve ruh sağlığınızı bozan bu kıllardan kurtaracaktır. Bu tedaviyi önemli sırada yer alan kişisel bakım ve hijyen olarak da görmek tedavinin önemini belirtmek adına önemlidir.epilasyon işlemi, lazer epilasyon, istenmeyen kıllar için epilasyon

Tabi hijyen ve temizlik önemli derken bunu tedaviye başlarken de önemsemek gerekir. Örneğin herhangi bir cilt hastalığı, iltihap, enfeksiyon veya yara gibi bir durum söz konusu ise lazer epilasyon ile enfeksiyon yayılabilir ve hatta karışarak daha ileri ve ciddi hastalık boyutlarına ulaşılabilir. Epilasyon yaptırma konusunda zaten kararlı olduğunuzda uzman kişi bu tür unsurları göz önünde bulunduracak ve sizin için uygun zamanı belirleyecektir. Bu seansların sayısı veya süresi de gözünüzü korkutmasın. Son derece hızlı ve kısa bir uygulama ile istemediğiniz tüm tüylerden kısa sürede ama en önemlisi bir daha olmamak üzere kurtulacaksınız. Son teknoloji cihazlarla artık acısız ve ağrısız yapılan bu seanslar sizi sıkıntıya sokmayacaktır.

Lazer epilasyon artık sürekli ağda, jilet veya can acıtan kıl alma yöntemlerinden bıkan ve artık bir daha kıl görmek istemeyen herkesin tercih ettiği bir estetik tedavi şeklidir. Belki üç beş ay düzenli olarak seanslara gitmek ve belli bir ücret ödeme zorunluluğu vardır. Ancak bunun sonunda artık bir daha bu kılları görmek ve uğraşmak zorunda olmama durumunda olmanın mutluluğu gerçekten yaşanmaya değer. Epilasyon yapılan bölgeler bu tedaviyle tertemiz, pürüzsüz ve beyaz bir görünüme sahip olacaktır. Örneğin kıl dönmesi (batık) bacak, genital bölge başta olmak üzere kıllanmanın olduğu bölgelerde yoğun olarak yaşanır. Bu da hijyen sorunu yaratır. Epilasyon ile artık kıl dönmesi diye bir sorun yaşanmaz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir