Hamile Kalmanız İçin 9 İpucu

1-      Beslenmenize Dikkat edin!

Beslenmek hem sizin sağlığınız açısından hem de hamile kalabilmeniz açısından çok önemlidir. Bu nedenle bir beslenme uzmanından yardım isteyin. Bu sayede beslenmenizin kalitesi artacak ve vitamin, mineralleri daha kontrollü bir şekilde almış olacaksınız.

2-      Vitamin ve minerallere dikkat edin!

Günümüzde var olan ve piyasa da satılan hazır yiyeceklerin içinde bulunan katkı maddelerinden ötürü, besleyici özellikleri çok düşük olmaktadır. Mevsimine uygun olacak olan, meyve veya sebzelere önem veriniz.hamile kalma

3-      Yediklerinizden yağları uzaklaştırın!

İnsan vücudu bir takım yağ asitlerine ihtiyacı bulunmaktadır. Bunların başında Omega3 yağı gelmektedir. Sinir hücrelerine ve birçok hücrenin temeline etki edeceğinden dolayı bol bol balık veya ceviz yemeniz gerekmektedir. Donmuş yağlı yiyeceklerden uzak durmanızda fayda vardır.

4-      Kilolarınıza Dikkat edin!

Hamile kalabilmeniz açısından vücut ağırlığınız son derece önemli olmaktadır. Aşırı zayıf olmak ya da aşırı kilolu olmak sizin yumurtlamanızı etkileyecektir.

5-      Sigarayı Bırakın!

Sigara genel olarak insan sağlığına son derece zararlıdır. İnsanların üremelerine etki yaptığından ve kadınların menopoz dönemlerine erken girmelerine neden olduğundan, erkeklerde ki spermlerin kalitesini bozduğundan dolayı sigara uzmanlar tarafından kesinlikle tavsiye edilmez.

6-      Alkol ve Kafeini hayatınızdan çıkarın!

Hamile kalmak istiyorsanız alkol ve kafein tüketmemeniz gerekmektedir.

7-      Her fırsatta tatile çıkın!

Stresten uzak kalmak için tatil yapmanız önerilmektedir. Bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmak hormonal dengeyi olumlu yönde etkileyecektir.

8-      Cinsel ilişkiden zevk alın!

Çok sık bir şekilde cinsellik yaşamak yada az cinsellik yaşamak sizin hamile kalmanızı etkileyecektir. Uzmanlar tarafından haftada 2 yada 4 defa cinsel ilişkide bulunulması gerektiğini söylemektedir.

9-      Hamile kalmak için sabırlı olun!

Tüm bu yukarıda yazılanları yaptınız fakat yine de hamile kalamadıysanız, üzülmeyin. Her kadın ayda bir defa yumurtladığından dolayı, bir kadının hamile kalma ihtimali her ay  ’dir. Tüm bu söylenen değişiklikleri yapmanız halinde en geç 4 ay içerisinde hamile kalma şansınız artacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir