Hamile Bayanlar için Yoga Önerisi

Hamilelik, bebek sahibi olmanın verdiği hem zevk hem de korkuyla beraber bir bekleme sürecini ifade eder. Aynı zamanda vücudunuz hamilelik döneminde belli başlı fiziksel ile zihinsel değişikliklere uğramaktadır. Bu değişiklikler sırasında size yardımcı olabilecek birçok egzersiz bulunurken, yoga da vücudunuza ve zihninize katkı sağlayan bu egzersizlerdendir. Doğum öncesi yapılan yoga anne adayını sadece doğumdan kaynaklanan zihinsel stresten arındırmakla kalmaz aynı zamanda vücudun labor ve doğum esnasında fit kalmasını sağlamaktadır. Yoga hamile bir bayanın yorgunluk, kilo alma, şişme ile ruh hali değişimleri gibi bilindik problemlerin ertelenmesinde yardımcı oluyor. Düzgün bir rehberlik ve tecrübeli bir eğitimci yardımıyla yoga egzersizleri rahatlığı, kuvveti ile dengeyi artırabilmektedir. Eğitimcinizin de size söyleyeceği gibi, rutin yoga egzersizleri günlük yaşantınıza kolaylıkla dahil olabiliyor. Artık gerek bebeğiniz gerekse de sizin için sağlıklı olan yoga egzersizleri hakkında merak etmeye başladığınıza eminiz. Gelin bu konu hakkında size bilgiler sunalım:hamileler için yoga, hamilelere yoga önerisi, hamile bayanlar için yoga

Hamile Bayanlar için Yoga Pozisyonları Nelerdir?

  • Hamilelik süresince yoga egzersizlerine başlarken, kasları ve lifleri fazla germeyen basit bir asana seçiniz. Özellikle hangi yoga duruşunu seçeceğinize karar verirken hamileliğin üç aylık dönemini dikkate almayı unutmamalısınız. Yani ilk üç aylık dönemde oturarak yapılan dağ, üçgen gibi basit duruşlar en güvenlileri olarak bilinmektedir.
  • Hamileliğin devam eden ikinci ve ya üçüncü üç aylık dönemlerinde ise olası yorgunluk ve bitkinlikten kaçınmak için egzersiz sürelerini kısaltmaya özen gösteriniz. Kahraman, bilge düğüm ile tam kelebek gibi duruşlar hamileliğin ikinci ve üçüncü üç aylık dönemi için faydalı duruşlardır.
  • Eğer ki, bir yoga duruşu herhangi bir rahatsızlık veriyor ise o egzersizi hemen bırakmak unutulmaması gereken önemli bir bilgilerdendir. Hamile bayanlar için yoga dersi veren pek çok yer bulunuyor, bu yerlerde size eğitimli yoga hocaları yardımcı olacaktır. Doğru teknik ve rehberlikle yoga anne adaylarını hayata getirecekleri küçük ve oldukça sevimli meleklerini beklerken vücutlarını fit ve kendilerini de zinde tutma konusunda son derece faydalıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir