Eski Dostluklar Artık Niye Yok

Eskiden insanlar birbirlerine daha yakın, birbirlerine karşı daha saygılıydı. Günümüzde eski samimiyeti bulmak mümkün değil. Bunun temelde birkaç sebebi var elbette, ancak en büyük sebep şehirlerin büyüdükçe dostlukların küçülmesidir. Eskiden insanların tanıdığı kişi sayısı azken birbirlerini kaybetme korkuları vardı ve sırf bu yüzden dahi birbirlerine samimi, saygılı davranıyordu. Oysa günümüzde bugün var olan yarın yanınızda olmayabilir. Dünya artık eskisi kadar büyük değil. Böyle bir zamanda bir anda teknolojinin de anlık patlaması birçok şeyi beraberinde getirdi. Samimiyetsizlik de gelen şeylerin en başında yerini aldı.Eski dostlukları yeniden elde etme, samimi ortam kurma, samimi dostluklar kurma

Teknoloji Geldi Samimiyet Bitti

Teknolojinin yükselişi ile insanlar arası bir samimiyet azalışı meydana geldi. Ne Yazık ki her geçen gün de bir o kadar azalmaya devam ediyor. Bugün dostum dediğiniz kişi yarın yanınızda olmayabiliyor. Mesajlarda canım cicim diye hitap eden sevgiliniz dahi yanınızdayken samimi olamayabiliyor. Durum böyle olunca yapacak pek bir şey kalmıyor siz de ister istemez samimiyetinizi kaybediyorsunuz.

Nasıl Tekrar Samimi Olunabilir?

Arkadaş grubu olarak ortak bir paydada buluşup birlikte zaman geçirmek samimiyet seviyesini arttırmanın en güzle yoludur. Arkadaş grubu içinde şakalaşma, birbirine karşı samimi sözler etme bir süre sonra yapmacık olan samimiyeti gerçeğe çevirebilir. Denemekten zarar gelmeyeceği için en kısa sürede dostum ya da arkadaş diyebileceğiniz kişileri bir araya toplayabilir ve bu basit çözümü deneyebilirsiniz.

Özel Günleri Hatırlamak Samimiyeti Geri Getirebilir

Arkadaşlarınızın, dostlarınızın ve akrabalarınızın doğum günlerini vb. gibi özel günlerini hatırlayıp küçük bir hediye alarak ya da hiç olmazsa bir telefon edip kutlayarak samimi bir ortam oluşturabilirsiniz. Unutmayın birisi ile ne kadar iletişime geçer ve duymak istediği şeyleri söylerseniz o kadar samimiyet elde edebilirsiniz.

Çocukları Küçükken Yönlendirmek Önemli

İçinde bulunduğunuz dönemde ne yaptıysanız da eski samimi ortamı bulamadıysanız en azından gelecek nesil ile ilgili bazı adımlar atabilirsiniz. Çocuklarınıza arkadaşları ile nasıl samimi olabileceğini öğretip, dostluklar kurmasını sağlayabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir