Diş Beyazlatma Teknikleri

Diş Beyazlatma Macunu: Rengi çok bozulmamış dişler için tavsiye edilen başlıca ürünlerden biride beyazlatıcı diş macunlarının kullanımıdır. Diş beyazlatıcı diş macunları yıpratıcı bir özelliğe sahip olduğundan dolayı uzun süreli kullanımlarda dişlerdeki hassasiyeti artırır. Bu tarz diş macunlarını kullanmak için önce doktorunuza danışmanız gerekir.diş beyazlatma yöntemleri, diş nasıl beyazlar, diş beyazlatma uygulamaları

Diş Temizleme: Sararmanın ana nedeni olan diş yüzeyindeki plakların temizlenmesi ile dişlerinizin rengini bir kaç ton açabilirsiniz. Diş hekimi kontrolünde yapılan diş temizleme uygulaması diş üzerinde kahve, çay, asitli içecekler ve ya sigara sebebiyle oluşmuş lekeleri ortadan kaldırıyor. Fakat diş temizleme uygulaması lekeler alınan gıdalardan değil de başka sağlık sorunlarının bir sonucu olarak ya da kullanılan ilaçlar neticesinde oluştuysa yeterli sonuç vermeyebilir.

Doğal Diş Beyazlatma Teknikleri

Karbonat: Etkili bir diş beyazlatıcı ile anti bakteriyel olan karbonat toz halinde ve ya hafif ıslatılmış bir diş fırçasına uygulanıp dişler normal olarak fırçalanırsa bir süre sonra dişlerin renginin açıldığını görebilirsiniz.

Beyazlatıcı Meyveler: İçerisinde ağartıcı özelliği olan malik asit bulunan elma üzüm ile çilek gibi meyveler doğal diş beyazlatma teknikleri içerisinde kullanılır. Bu meyvelerden sık yemek ve ya örneğin çileği ezerek dişlerin üzerine sürüp günde 4-5 dakika beklemek faydalı olur. Doğal diş beyazlatıcı meyvelere bir diğer örnekte muz kabuğunun kullanımıdır. Olgun bir muzun kabuğunun iç kısmını dişlerinize sürüp 2-3 dakika bekleyin ve dişlerinizi normal diş macunu ile fırçalayınız. Bunu her gün iki hafta boyunca yaparsanız diş renginizin açıldığını görebilirsiniz. Beyaz dişler, güzel bir gülümseme her insan için toplum içerisinde özgüven artırıcı ve sağlığın işareti olarak görülür. Bu yüzden ülkemizde ve tüm dünyada diş beyazlatma teknikleri en sık başvurulan yöntemlerdendir. Ancak diş hekiminde ve ya evde yapabileceğiniz diş beyazlatma teknikleri aslında her zaman geçici bir çözüm olur. Önemli olan diş ve ağız bakımı için her gün vakit ayırmamız, dişlerimizi düzenli olarak fırçalamamız ve tükettiğimiz gıdalara dikkat etmemizdir. Dişlerinizi herhangi bir diş beyazlatma tekniği ile istediğiniz rengi elde ettikten sonra periyodik bakımını yapmazsanız kısa süre içerisinde tekrar sararır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir