Çocuğunuz için mükemmel tablet uygulamaları!

Bugünlerde çocukları sık sık bir yere oturmuş anne ve ya babasının akıllı telefonu ya da tablet bilgisayarıyla oynarken görmek mümkün olmaktadır. Bizler yazımızda çocuklar için en uygun oyunları bir araya toparladık.tablet

Bebek ve ya küçük çocuklar için;

Sound Touch: genel olarak 6 bölümden oluşan bir resimli kitaptır. Hayvanlar, vahşi kuşlar, vahşi hayvanlar, müzik enstrümanları, araçlar ve ev aletleri bulunuyor. Her sayfada 12 resim vardır. Resimlerden birine dokunduğunuzda bir fotoğraf açılıyor ve daha sonra İsveççe gördüğünüz şeyin adını söylemektedir. Tekrar dokunduğunuzda ortadan kaybolmaktadır. 1-4 yaş grubu için ideal oyundur.

Bug Builder: Eğlendirici ve sevimli bir oyundur. Çocuk ekrana dokunarak bir böcek yapabilir. Bir beden şekli seçerek başlarsınız. Ardından bu bedeni boyamalısınız. Her şey yalnızca parmakla yapılmaktadır. Yepyeni bir böcek sırf dokunuşlarınızla şekillenebilir. İsterseniz tepesine bir şapka vr yüzünün ortasına kocaman bir dil de ilave edilebilir. Daha akla gelebilecek pek çok yaratıcı öğe de sırada beklemektedir. Gerek çok basit, gerekse de çok eğlenceli ve yaratıcı bu oyun da tam 1-4 yaş grubu içindir.

Math Bingo: Bir bingo oyunu ve amacı ise hem eğlendirmek hem öğretmektir. Bir sütundaki beş göstergenin içini doldurduğunuzda ‘bingo’ olmaktadır. Uygulama gerek tek başına gerekse de grup halinde hatta sınıfça oynamaya müsaittir. Farklı zorluk dereceleri ve aritmetik seçenekleri bulunuyor.

Math Ball: Bu oyun matematik problemleri eğlenceli şekilde çözmek için yapılmıştır. Amacı ise problemi ekranın üzerindeki top aşağıya kadar inmeden önce çözüme ulaştırmaktır. Kolaymış gibi görünmesine bakmayın tuzaklarla ve mücadelelerle dolu bir oyundur. Pek çok matematik problemi içermektedir. Oyun uzadıkça problemler de zorlaşmaktadır.

Farklı yaş grupları için ise;

Fonemo: Konuşma ile dil zorlukları yaşayan çocuklara yardımcı olabilecek cinsten bir uygulamadır. Bu oyun ilk bakışta bir tür hafıza oyunu gibi görünmektedir. Çocuk farklı seslerle oyunda ortaya çıkan görüntüler arasında ilinti kurmak durumunda kalır. Çocuğa yardım etmek için bir oyuncak ayı fotoğrafta görünen nesne ve ya hayvanların adlarını yüksek sesle tekrar edilmektedir. Konuşma terapisine devam etmekte olan çocuklar için yararlı olabilmektedir. Özellikle çocuklarının konuşma eğitimine dahil olmak isteyen anne-babalar için de gayet yararlıdır.

Penningborg.se: Bu oyunun amacı çocuklara para kavramını öğretmektedir. Para nereden gelir, para nasıl idare edilir, parayla neler yapılabilir ve nasıl tasarruf edilir gibi soruların cevaplarını eğlenceli yollarla vermektedir. Bir tür aile oyunu olarak da görülebiliyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir