Çin Malı Telefonlardan Niye Uzak Durulmalı?

Çin malı telefonlardan uzak durmanız konusunda uyarıda bulunmak üzere bugün sizlere bu yazıyı sunuyoruz. Binlerce kişi akıllı telefon sahibi olmak adına çin malı telefonlara yönelmektedir. Normal telefonların fahiş fiyatlara satıldığı ülkemizde zaten cebinde iki kuruş parası bulunan vatandaşlarımız hiç değilse kullanmışken akıllı telefon kullanayım diye çin malı akıllı telefonlara yönelmektedir. Bu ilk bakıldığında mantıklı bir hamle gibi görünse de aslında çok mantıksız bir harekettir. Çünkü çin malı telefonların sorunları bitmez ve daha da kötüsü bir arıza oluştuğunda tamiri söz konusu olmaz. Birkaç farklı alt başlık ile sizlere niye çin malı telefonlardan uzak durmanız gerektiği konusunda bilgi veremeye çalışacağız, umarım ne demek istediğimizi aktarabiliriz. Çin malı telefonlar, çin malı telefondan uzak durma, çin malı telefon niye alınmaz

Hafıza düzeyinde GB deyimini unutun

Çin malı telefonların en büyük eksiği akıllı olmalarına rağmen belleklerinin olmayışıdır. Özellikle de televizyonlarda satılan çakma telefonların hafızası 5 MB düzeyini dahi geçmemektedir. Bu tür telefonları satın aldığınızda hiçbir şekilde oyun yükleyemez, fotoğraf ve video çekemezsiniz. Mutlaka bir harici bellek takmanız gereken telefon ile kötü de olsa birkaç tane video ve fotoğrafı bu şekilde çekebilirsiniz. Tabii kaliteli bir çekim yapmayı umut etmeyin.

Kamera Mı o Ne Ola Ki

Çin malı telefonlarda sözde kamera diye adlandırılan cam görünümlü plastik lensli kameralar bulunur. Bu kameralar 2000li yılların başlarında piyasaya sürülen kameralı telefonların VGA kamerası kadar dahi kaliteli çekimler yapamazlar. Benim akıllı telefonum olsun, ortamlarda masaya koyarım havalı görünürüm diyorsanız bu cihazları satın alabilirsiniz. Ancak masadaki arkadaşınız kanka ya şu senin telefonla bir selfie çekilelim derse hemen bir bahane uydurup masadan kaçın. Çünkü çekeceğiniz selfide kendinizi tanımanız biraz zor olacaktır.

Şarj Marj Yok Kablo Kablo Kablo

Çin malı telefon satın aldıysanız şarj süresi nedir unutabilirsiniz. Çünkü bu telefonların şarjı en fazla birkaç saat dayanır. Kablosunu çıkarmayıp da elektriğe bağlı bir durumda iyi kötü bir akıllı telefon kullanayım derseniz o sizin bileceğiniz iş. Ancak şarjı uzun süre dayanan bir telefon istiyorum diyorsanız bu telefonlara yan gözle dahi bakmayın.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir