Beylikdüzü Psikologlarının Tedavi Yöntemi

Psikoloğa hala birçok kişi gitmeyi reddetmekte ve sorunlarını komşuları ve akrabaları ile çözebileceklerini düşünmektedirler. Fakat yanlış verilen bilgiler sonucunda sorunlar daha da kötü bir hal alabiliyor. Durum böyle oldukça Beylikdüzü Psikologlarının Tedavi Yöntemi hakkında size bilgi vermek istedik.psikolog tedavi yöntemleri, psikolog tedavileri, beylikdüzü psikolog

Psikoterapi diye adlandırdığımız terapistler kişinin şikayetlerini, olası durumlardan kaçma gibi eğilimlerini azaltma ya da ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar sürdürürler. Bu sorunların tamamen ne zaman ortadan kalkacağı değişmekte olup tamamen kişinin kendisine bağlıdır. Psikoloğun tavsiyelerini dinleyip onu baz alan kişilerde bu süreç çok kısa bir sürede tamamlanırken aile baskısı ve çevre baskısı ile psikoloğa gidenlerde bu süreç uzamaktadır.

EMDR terapisinden de bahsedecek olursak kişinin göz hareketlerini duyarsızlaştırma ve yeniden işleyişini sağlama da denebilir. Bu yöntem genelde ani korkular ya da şok geçirmeler sonucunda uygulanır. Kişinin ani korku durumunda ki o gördüğü olay bir fotoğraf karesi şeklinde kişinin sinir sistemine işler. Bu tedavi ile onu oradan yok etmeyi ya da o fotoğrafın hissizleşmesini hedeflemekteyiz. Beylikdüzü Psikologlarının Tedavisi Hakkında bir diğer konuya gelecek olursak.

Kognitif (Bilişsel) Terapi ise sizin küçüklükten beri düşünsel ve davranışsal kazanımlarınızı hedef alır. Sizin yanlış düşüncelere ve yanlış hareketlerde bulunduğunuz durumlarda yani otomatik düşünce diye de adlandırılan durumlarda sizi o düşüncelerden kurtarmayı hedefler. Daha çok olaya bakış açısı ve bizim verdiğimiz tepki açısından dikkat edilen ve düzeltilen bu terapist yöntemi genellikle başarı ile sağlanmıştır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir