Bahçeşehir Psikologlarının Önemi

İçimizde kendimizin de bilinmediği ve kafamızı sürekli meşgul eden sorunlar oluşur. Bu sorunlar ile kendimizi işimize, konuşmalara konsantre olmamamızı etken olur. Bu da bizi başarısızlığa ve bunalıma hatta intihara kadar giden sonuçlara neden olur o nedenle Bahçeşehir psikologlarının önemi hayatımızın düzeni için çok önemlidir. Ruhsal yapımızı genetik faktörler, çevresel faktörler ve psikolojik faktörler davranışlarımızı şekillendirir. Kişinin ruhsal sağlığı için bilinçli bir şekilde açığa çıkarması ise terapiler ile mümkündür. Terapi; kişinin içinden çıkamadığı sorunları bulup çözme becerisini geliştirip, bireylerin sağlıklı yaşamı için adım atmasını sağlar. Alacağınız profesyonel destek sayesinde sorunlar karşısında daha dirençli olmanızı da sağlar.bahçeşehir psikologları, psikologların tedavi yöntemleri

Psikoloğa Gitmeli miyim?
Yurt dışında psikoloğa gitmek sıradan bir iş iken henüz Ülkemiz o aşamaya gelmemiştir. Deli doktoru zihniyetine bile rastlanmaktadır. Genel de çocuklar götürülür ama yetişkin gitmekten kaçınır. Her sağlıklı bireyin de psikoloğa ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Hayata bakış acımızın değişmesi için Bahçeşehir psikologlarının önemi büyüktür.

Psikolojik tedaviler uzun sürer mi?
Bilişsel terapi kısa terapi olup olmakla beraber en az kişiye bağlı olmakla beraber 12-18 seans veya daha uzun süren seansları içerir. Çocuklarda en etkili yöntemlerden bir tanesi oyun terapisidir. İlk seanslar 1 saati bulmakla birlikte ilerleyen seanslar da ortalama 50 dakikadır. Ortalama 3 seanstan sonra terapinin bilişsel davranışçı terapi, oyun terapisi, aile ve çift terapisi kullanılan terapi çeşitleridir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir