Alın Yağlanması Nasıl Geçer?

Alın yağlanması fazla olduğu durumlarda sorunlara neden olabilmektedir. Bu sorunlar siyah noktalar ve sivilceler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durum akıllara alın yağlanması nasıl geçer sorusunu getirmektedir.alın yağlanması

Alın Yağlanmasının Tedavisi Nedir?

Alın yağlanmasını giderebilmek için birçok farklı yöntem ve teknik bulunmaktadır. BU yöntemlerden ilki alın bölgesinde ki gözeneklerin temiz tutulmasıdır. Bu yöntemde düzenli olarak cilt temizleyiciler kullanılmalıdır. Alın bölgesinde kullanılan cilt temizleyiciler cildi arındırmaktadır. Alın bölgesinde normalden fazla yağlanma görülen kişilerin düzenli olarak etkili cilt temizleyiciler kullanması gerekmektedir. Cilt temizleyici kullanırken dikkat edilmesi gereken husus ise kullanılan ürünün kimyasal olmamasıdır. Aktarlardan alınabilecek bitkileri karıştırarak elde edilen cilt temizleyiciler alın bölgesinde kimyasal ürünler nedeni ile oluşabilecek sorunları önlemektedir.

Alın bölgesinde oluşan yağlanmaları gidermek için uygulanabilecek başka bir yöntem ise düzenli olarak yüz bölgesinin yıkanmasıdır. Alın bölgesi geceleri devamlı olarak yağ üretmektedir. Sabaha kadar biriken yağların alın bölgesinde sorunlara neden olmaması amacı ile özellikle sabahları yüz bölgesinin yıkanması gerekmektedir. Alın yağlanmasında kullanılabilecek bir diğer ürün ise gül suyudur. Gül suyunun cilt üzerinde yenileyici ve besleyici bir özelliği bulunmaktadır. Alın yağlanması nasıl geçer sorusuna verilebilecek bir başka yanıt ise sirkedir. Yağlı alın bölgesi için kullanılabilecek bu yöntemde sirke bir pamuk yardımı ile cilde uygulanmaktadır. Sirkenin alın bölgesinde 5-10 dakika aralığında bekletilmesi yeterli olacaktır. Akabinde uygulanan sirkenin bol su ile yıkanması gerekmektedir. Suyun soğuk olması etkiyi artıracak bir başka unsurdur.

Alın bölgesinde oluşan yağlanmaları gidermek için kullanılabilecek ürünler arasında badem de bulunmaktadır. Badem ile alın yağlanması nasıl geçer sorusu bu durumdan mağdur herkesin aklına oluşan bir sorudur. Bu yöntemde uygulanması gereken ilk işlem bademin toz haline getirilene kadar dövülmesi ve güneş altında kurutulmasıdır. Kuruyan badem tozu saf bal ile karıştırılmalıdır. Elde edilen karışım ile alın bölgesine 5-10 dakika aralığında masaj yapılmalıdır. Bu işlem sayesinde gözeneklerin açılması ve alın bölgesinin bakteri ve kirlerden arınması sağlanabilmektedir. Masaj süresi alın bölgesinin yağlılık durumuna göre ayarlanabilmektedir. Bu işlem sonra cildin su ile temizlenmesi gerekmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir