Akrep Zehri

Akrepler oldukça tehlikeli ve zararlı canlılardır. Çok fazla türü bulunur ve milyon yıldır dünya üzerinde yaşarlar. Çiftleşme dönemlerinde bir araya gelirler onun haricinde bireysel olarak hareket ederler. Akrep sokması birçok insanın ölümüyle sonuçlanmıştır ve önlem alınmadığı takdir de sonuçlar ölüme varabilir çünkü akrep zehri oldukça etkilidir. Bu durumla karşılaşan kişi derhal en yakın sağlık kuruluşuna gitmelidir. Fakat ilk yardım olarak bilinçli bir kişi tarafından yaranın biraz üstü bir bezle sıkıca bağlanmalıdır.akrep

Akrep panzehiri olarak at kanı kullanılmaktadır. Akrep sokması durumuna en dayanıklı olan canlı at ‘dır. Bu kadar tehlikeli bir türün görüldüğü yerler derhal akrep ile mücadele ekipleri tarafından gelinerek gerekli prosedürler dâhilin de ilaçlama işlemi yapılmalıdır. Akrepler genel olarak yeşillik alanlarda bulunur fakat sonbahar ve ilkbahar aylarındaki yağışların etkisiyle yuvaları bozulur ve evlere yönelirler.

Evlerde ise ayakkabı, yatak ve yorganlarda içlerinde bulunurlar. Çok derin bir korunma içgüdüsü olan akrep bu sebeple insanı sokabilir. Evlerde akrepten korunma yolları uzman ekipler tarafından yapılacak olan akrep ilaçlama sistemi ile mümkündür. Akrep riski olabilecek yerlerde gezerken ise ayakkabılar sıkıca bağlanmalı pantolon çorabın içine sokularak akrebin girebileceği yere yakın olan yerler itina ile kapatılmalıdır. Birçok akrep ilaçlama şirketleri bulunmaktadır fakat mühim olan Sağlık Bakanlığınca onaylı belgeleri ve eğitim alarak uzmanlaşmış bir kadrosunun olması gereklidir.

Günümüzde korsan adı altında birçok şirket bulunmaktadır ama unutulmamalıdır ki ilaçlama ciddi bir iştir ve herkes

tarafından yapılmaması gerekir. Biz 7/24 hizmet vermekte olan ve 1994 yılından bu yana itina profesyonel kadromuz dâhilinde Sağlık Bakanlığı çerçevesinden akrep ilaçlama işlemlerini sürdürmekteyiz. Sizde online arama tuşuna basarak bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir