Sağlıklı Bir Omurga İçin Okul Çantası Nasıl Olmalı?

Korona virüs nedeniyle sürekli ertelenen okulların açılması sürecinde Milli Ekonomi Bakanlığı tarafından 21 Eylül’de ilan edilen tam zamanlı eğitimin başlamasıyla öğrencilerin ihtiyaçları yeniden ortaya çıkmaya başladı. Ancak eğitim anlaşılmaz. Omurga sağlığı için olmazsa olmaz olan okul sırt çantaları seçilirken çocukların gelişimini olumsuz etkilememeye özen gösterilmelidir. Yeni sezon için okul çantası seçerken çocuğunuzun yaşını, kilosunu ve boyunu göz önünde bulundurmalısınız. Yanlış okul çantasını seçtiyseniz; Sırt ağrısı kaçınılmazdır, ayrıca fıtıklaşmış bir disk, omurga şekli ve duruş bozuklukları. İleri yaşlarda ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için okul çantası seçimine dikkatle yaklaşmanız gerektiğini hatırlatırız.okul çantası

Mükemmel okul çantası için alışveriş yaparken nelere dikkat etmelisiniz?

Çocuğunuzun belinden 5 cm uzaklıkta özel olarak ayarlanabilen omuz askılarının hesaplanması. Ayrıca kayışları hesaplarken, yük içeriye yerleştirildiğinde çantanın eğileceğini de göz önünde bulundurmalısınız. Koruyucu ve destekleyici bir dolgu olup olmadığını görmek için en sevdiğiniz okul çantanızın omuz askılarına bakmanızı öneririz. Yeni teknolojilerle tasarlanan ergonomik okul çantaları, dünyaca ünlü markaların çocukların fiziksel sağlığını düşünerek tasarladıkları için genellikle omuz vatkalarına sahiptir. Okul çantası seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu ise çantanın ağırlığıdır. Çok şık görünse de, boşken olması gerekenden daha ağır olan bir çanta yolda sağlık sorunlarına neden olabilir. Ayrıca eklediğiniz aksesuarların çantanın ağırlığını arttırdığını da unutmayın. Aldığınız okul çantasının bel bölgesini yumuşak süngerlerle korumanız çocuğunuzun sağlığı için oldukça önemlidir. Bu, stresin bel üzerindeki etkisini azaltmak için gerekli bir kısımdır.

Bel bölgesi açısından bir diğer önemli detay ise bel kısmındaki kemerdir. Çocuğunuz için okul çantası seçerken seçenekler arasında ise bel kemerli modelleri tercih etmenizi öneririz. Okul çantası seçerken, varsa tekerlekli modelleri tercih etmenizi öneririz. Bu modeller portatif olduğu için çocuğunuzun üzerindeki stresi azaltacak ve sırtına ağırlık verilmesini önleyecektir. Mükemmel bir okul çantası seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da okul çantasının ayrı parçalardan oluşması olmalıdır. Bu, farklı bölmelere sahip okul sırt çantalarına kitap ve diğer malzemelerin doğru yerleştirilmesini sağlayacağı gibi taşınan yük dağılımının da dengelenmesine yardımcı olacaktır.

Çocuğunuzun sağlığını korumak için okul çantasını düzenli olarak boşaltmalı ve gereksiz eşyaların içine düşmesini engellemelisiniz. Bu tür önlemler çocuğunuzun sağlığı için son derece önemlidir. Okul çantası seçerken elektronik cihazlar için bölme olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Çocuğunuz yaşı nedeniyle bu tür cihazları kullanmaya ihtiyaç duymuyorsa, gereksiz strese neden olmaması için size en uygun modeli seçmelisiniz. Dayanıklı tasarımı, ayarlanabilir omuz askıları ve ön fermuarlı cebi detayları gibi birçok ergonomik detaya sahip olan dünyaca ünlü spor markalarından yeni sezon için tüm okul çantası modellerini uygun fiyatlarla inceleyebileceğinizi hatırlatmak isteriz. küçük eşyaları saklamak için. Başta Nike, Adidas ve Puma olmak üzere birçok ünlü spor markasının son teknoloji ile tasarladığı yeni sezon çocuk ve yetişkin gruplarına ve sırt çantalarına kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz ücretsiz kargo ile hızlı bir şekilde sipariş verebileceğinizi de belirtmek isteriz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir