Prp ile saç tedavileri nasıl yapılır?

PRP Nedir ?PRP  ile yapılan çalışmaların olumlu sonuç vermesi üzerine, PRP  ile tedavi son yıllarda mezoterapik uygulamalarda sıkça yer almaktadır. Saç ekiminden önce de saç  köklerinin daha sağlıklı olması için uygulanan bir yöntemdir. PRP yöntemi   ile yaşlı deri tabakasının gençleşmesi, yaraların iyileşmesi, akne izi tedavilerinde  ve saç dökülmelerinde uygulanan alternatif bir yöntemdir. PRP trombosten zengin  plazma sıvısı olarak adlandırılır. Trombositlerin  dokuların iyileşmesinde de önemli görevler içerir.prp ile saç ekimi, prp tedaviis ile saç ekimi, saç ekiminde prp yöntemi

Aynı zamanda kanın pıhtılaşmasında da fonksiyonu olan bir kan hücresidir. PRP tedavisi ile incelmiş saçlarınız , saç köklerine yapılan bu uygulama ile daha canlı , kalın, ve yoğun hale gelir.PRP   kişinin kendi kanının laboratuar işlemlerinden geçilmek suretiyle akyuvarları ile  trombositlerin ayrılması sonucunda  ortaya çıkan maddelerin problemli bölgeye ince uçlu enjektör yardımıyla verilmesidir.

FUE EKİM PLUS SAÇ EKİMİ

Bu teknik Türkiye de belli yerlerde başarıyla uygulanan bir teknik olup, bu teknikte öncelikle lokal anestezi altında 0,8mm çapındaki mikro motor yardımıyla saç köklerinin alınması işlemidir. Alınan kökler soğuk zincir uygulaması ile saç ekim uygulamasına geçilene kadar bekletilir. Uygulanan ekim plus tekniği  saç kanalı açılır kökler de aynı anda yerleştirilir. Bu çalışma uzman kadro gerektiren bir tekniktir. Köklerin ekiminde kullanılan follipenin  uçlarına kökleri yerleştirmek için ön hazırlık gerektirir. Ekim plus

uygulaması  ayriyeten kanal açma işlemine gerek duyulmadığı için kanamasız şekilde ekimin  gerçekleşmesini  ve daha çok sık saç ekilmesini sağlar. Seyrek saçların , sıklaştırılması işleminde mevcut saç köklerine zarar vermeden saç ekimi yapılmasını sağlar.saç ekim süresi 7-8 saat sürmekle birlikte, iyileşme sürece oldukça hızlıdır.

SAÇ EKİMİ Düzeltme işlemi nasıl olmalı:

Çok köklü saç ekimi uygulamalarında oluşan çim adamı görüntüsündeki saç kökleri tekrar çıkartılır ayırarak daha düzgün bir şekilde ekilmesi sağlanır. İhtiyaç görüldüğünde diğer bölgelerden alınan saç larlada takviye yapılıp görüntü çirkinliği ortadan kaybedilmiş olur. Ayrıca kesim izlerinin üzerinede saç kökü eklenerek izlerin kaybolması en az seviyeye ulaştırılabilir. Bu alanda yapılan çalışmalarda ulaşılan en önemli sonuç  daha önce yapılan yanlış operasyonların sonucuna göre kişinin kafasında gerçeğe uygun görüntüye ulaşılmasıdır. Ayrıca nasıl bir çalışma yapılacağı etraflı bir şekilde kişiye anlatılmalıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir